Zajęcia Multisport

W dniu 21 listopada odbyły się zajęcia Multisport, w których uczestniczyły wszystkie dzieci z przedszkola. Wykwalifikowany trener przeprowadził zajęcia ruchowe kształtujące sprawność fizyczną, koordynację ruchową, zręczność, szybkość. Zajęcia zaczęły się od rozgrzewki, która stanowi integralną i bardzo istotną część ćwiczeń. Przygotowuje ona ciało do wysiłku oraz zapobiega kontuzjom. Część treningowa rozpoczeła się od zabaw ruchowych, pokonywania toru przeszkód, wykonywania ćwiczeń mających na celu utrzymanie równowagi, zręczności, gibkości, zmiany kierunku ruchu, a także wykorzystania siły mięśniowej. Na koniec zajęć trener przeprowadził stretching mający na celu zwiększenie elastyczności mięśni, wiązadeł i szybszą regenerację po zajęciach sportowych. Dzieci bardzo chętnie wykonywały wszystkie ćwiczenia, sprawiało im to wiele radości i satysfakcji.

Karolina Olszańska