Ulubione zajęcia w grupie Misie

W grupie Misie cały tydzień związany był z tematyką zabawy, ulubionych zajęć, które miały także charakter edukacyjny i twórczy. Misie bawiły się w detektywa, który odszukuje za pomocą lupy określone zjawiska pogodowe oraz szuka wskazanych przez nauczyciela kształtów. Dzieci poznały nowe figury geometryczne oraz przypomniały sobie nazwy oraz kształt figur już poznanych z których konstruowały różne wzory. Układały jesienne memory doskonaląc umiejętność zapamiętywania i spostrzegawczość oraz odnajdowały figury geometryczne w wagonach lokomotywy, przeliczały ilość figur oraz określały ich kolor. Kształtowały również umiejętność wycinania- dzięki ich kreatywności powstały prace plastyczne z figur geometrycznych. Misie świetnie bawiły się  podczas zabaw w piórkiem- dmuchały w piórko próbując utrzymać je jak najdłużej w powietrzu. Nie zabrakło również zabaw konstrukcyjnych z kloców lego, które bardzo przypadły do gustu najmłodszej grupie. Misie bardzo chętnie bawiły się także w ogrodzie przedszkolnym korzystając jeszcze sprzyjającej jesiennej pogody. Na koniec tygodnia dzieci otrzymały nową atrakcję - gąsienicę, która sprawiła im mnóstwo radości. Cały tydzień minął Misiom w atmosferze świetnej zabawy z dużą dawką uśmiechów.

Karolina Olszańska