Wizyta Ratownika Medycznego- Motylki

16 listopada grupę Motylków odwiedził Tata Jagódki. Pan Zbigniew, który jest ratownikiem medycznym- wolontariuszem przekazał dzieciom ważne informacje w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Pan Zbigniew pokazał również, jak ułożyć taką osobę w pozycji bocznej, bezpiecznej. Dzieci mogły utrwalić zdobyte informacje poprzez ćwiczenia wykonywane w parach. To zadanie okazało się dla Motylków bułką z masłem. Wszyscy świetnie sobie poradzili.

Następnie nasz Gość zaprezentował przedszkolakom, w jaki sposób prawidłowo wykonywać masaż serca dorosłego człowieka, dziecka i niemowlęcia. Przedszkolaki również chętnie podjęły próbę wykonania tej czynności, sprawdzając przy okazji, czy jest to łatwe zadanie.

W dalszej części warsztatów Pan Zbigniew opowiedział dzieciom o tym, co to jest AED, do czego ono służy i jak go użyć. Następnie dzieci mogły przejść do działania- samodzielnie uruchomić urządzenie i wykonać wszystkie czynności, zgodnie z komunikatami, które usłyszały.

Na koniec warsztatów wszyscy mali ratownicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Podczas tego spotkania przedszkolaki wiele się dowiedziały i nauczyły. Dzięki temu z pewnością będą umiały zachować się odpowiednio w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Oswajanie dzieci z tak istotnymi tematami jest niezwykle ważne i potrzebne. Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi za zaangażowanie w życie naszej grupy, podzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

Sylwia Hładio-Wąs