Wycieczka do Teatru Kultureska - "Detektyw Kot"

Dnia 15 listopada nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Teatru Kultureska na bajkę pt. „Detektyw Kot”. „Detektyw Kot” to interaktywny spektakl zagadkowy o tematyce ekologicznej, bazujący na baśni o "Kocie w butach". Na scenie odbył się wyjątkowy koncert Kotki w butach - Maryli Kotowicz. Na skutek niesamowitego zdarzenia koncert przemienił się w interaktywne śledztwo, prowadzone przez Detektywa Kota i jego asystentkę Kocimiętkę, w którym uczestniczyli widzowie. Na dzieci czekały ciekawe zagadki, proekologiczne piosenki i wartościowa puenta. Spektakl poruszał temat współczesnego konsumpcjonizmu - ukazał jego wpływ na przyrodę. W sztuce promowane były właściwe nawyki ekologiczne, takie jak np. segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii, a także ograniczenie konsumpcjonizmu. Wszystkie utwory były śpiewane przez aktorów na żywo. Prawdziwa scena, oprawa muzyczna oraz ciekawe kostiumy przyciągnęły uwagę przedszkolaków i wywołały na ich twarzach prawdziwy zachwyt. Czas w teatrze minął nam bardzo szybko jednak wrażenia oraz pozytywne emocje pozostaną z nami na długo.

Bilety opłacone z funduszu Rady Rodziców.