Zajączki- Projekt edukacyjny "Sportowa Wyprawa"

W grupie Zajączki realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sportowa wyprawa", którego organizatorem jest Anima- Akademia Rozwoju Osobistego. Zadaniem projektu jest rozbudzanie zainteresowań sportowych dzieci oraz upowszechnianie aktywnego i zdrowego stylu życia. Natomiast celem projektu jest systematyczne poznawanie przez dzieci różnych dyscyplin sportowych, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci poprzez udział w licznych ćwiczeniach, doskonalenie umiejętności dzieci w zakresie motoryki dużej i małej, rozwijanie wsród dzieci samodzielnosci i motywacji do działania, upowszechnianie zachowań fair play. Projekt będziemy realizowali do 30 kwietnia 2024r. a do zajęć będziemy wykorzystywali rożnorodne przybory w zależności od pory roku. Jesień dostarczyła nam ciekawych pomocy tj: liście, kasztany, szyszki, żołędzie, dynie z których zorganizowaliśmy niezwykły tor przeszkód.

Danuta Nowak