Polska - mój dom - zajęcia w grupie Słoneczek

W tygodniu od  6 listopada do 10 listopada w grupie Słoneczek zaplanowany i zrealizowany został temat kompleksowy "Polska - mój dom". Dzieci przygotowywały sie teoretycznie i praktycznie do obchodzenia święta 11 listopada - Święta Niepodległości. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych, uczyliśmy sie hymnu Polski, zastanawialiśmy sie też czym dla każdego jest Polska. Dzieci poznały legendę o powstaniu państwa Polskiego i legendę o Smoku Wawelskim. Słuchaliśmy muzyki polskich kompozytorów. W ramach opowieści ruchowej zbieraliśmy grzyby w polskim lesie. zaprezentowany został przedszkolakom film edukacyjny Symbole Narodowe. Wykonane zostały także prace plastyczne zgodnie z tematem zajęć, a w piątek dzieci zrobiły dla siebie na Święto Niepodległości kotyliony w barwach ojczystych. Zwieńczeniem tygodnia był udział w Akademii Patriotycznej i przyłączenie sie do akcji "Szkoła do hymnu".

Paulina C.