Smoki w Muzeum AGH

9 listopada dzieci z grupy Smoki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Akademii Górniczo - Hutniczej.

Jest to wyjątkowe Muzeum gdzie wolno, a nawet należy dotykać każdy eksponat! Tu jest nauka przez działanie, zabawę, oglądanie, samodzielne eksperymentowanie.

W wielu przedmiotach codziennego użytku wykorzystywane są zjawiska odkryte dzięki fizyce.

Jak rozchodzi się dźwięk, zastosowanie zwierciadeł kulistych i wklęsłych, powstawanie obrazu w kalejdoskopie, złudzenie perspektywiczne, możliwość ujrzenia drgań powietrza. Te i jeszcze wiele innych zjawisk fizycznych dzieci miały możliwość zaobserwować podczas trwania zajęć.

Przedszkolaki brały udział w warsztatach z wielkim zaangażowaniem i ogromną ciekawością.

Bardzo serdecznie dziękujemy Mamie Mai za zaproszenie i zorganizowanie wycieczki.

Ewa Tomik

Anna Bartosz