Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek "Słoneczka"

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień szóstego listopada. W grupie Słoneczek pojawiły sie już z samego rana różne postacie bajkowe. Każdy miał możliwość zaprezentować sie przed grupa, opowiedzieć ciekawostki o bajce, z której miał przebranie. Był to doskonały czas aby sobie przypomieć klasyczne bajki i nie tylko. Dzieci brały udział w różnych konkursach, rysowały swojego ulubionego bohatera i inscenizowały fragmenty bajek. Również odbył się konkurs "Jaka to melodia" - piosenki z bajek. W ten dzień emocji było sporo, bo stroje zachęcały do kreatywnych i ciekawych zabaw.

Paulina C.