Dzień Makaronu w grupie VI - SKRZATY

W środę 25.10.2023 w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Makaronu. W holu przedszkola oglądaliśmy wystawę makaronów. Nazywaliśmy różnie ich rodzaję: rurki, gwiazdki, wstążki, kokardki, muszelki, spiralki itd. Dzieliliśmy się swoimi wiadomościami n.t. jakie dania można przyrządzić z wykorzystaniem makaronu.

Dzieci uczestniczyły w Warsztatach kulinarnych, które prowadził profesjonalny kucharz - mama Wojtusia. Robiliśmy oczywiście MAKARON. Dzieci obserwowały jak powstaje ciasto na makaron: jak się je miesza i wyrabia. Każde z dzieci wałkowało swój kawałek ciasta, a następnie za pomocą maszynki robiliśmy swoją porcję makaronu. Ponieważ do ciasta był dodany barwnik spożywczy nasze makarony wyszły kolorowe.

Panie z kuchni ugotowały nasze makarony i dzisiaj się nimi zajadaliśmy. To był fajny dzień.

Małgorzata Szybowska-Korus