Dzień Makaronu grupa Misie

25 października grupa Misie obchodziła Dzień Makaronu.

Makaron to podstawa kuchni włoskiej, ale znany jest na całym świcie, a Polacy kochają go w każdym wydaniu.

Misie również uwielbiają makaron pod każdą postacią. Na zajęciach opowiadały z czym najbardziej lubią jeść makaron. Dowiedziłay się jak on powstaje. Jakie są jego rodzaje i kształty.

Maluszki chętnie brały udział we wszystkich zabawach. Uczestniczyły w zabawie sensorycznej- mogły dotknąć każdego rodzaju makaronu i zrobić z niego naszyjniki i bransoletki.

Grupowały makarony w zbiory według kształtu, przeliczały zbiory, układały różne wzory oraz oglądały film na temat możliwości przygotowania makaronu w domu i zapowiedziały, że zrobią makaron z rodzicami. Misie oglądały również film o produkcji makaronu w fabrykach, pakowaniu makaronu i jego dystrybucji. Maluszki stały się ekspertami w dziedzinie makaronu, a na obiad też nie mogło zabraknąć tego przysmaku. Panie z kuchni przygotowały dla dzieci prawdziwą ucztę kulinarną.

Karolina Olszańska