Teatrzyk

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedził teatrzyk "Skrzat". Aktorzy wystąpili z bajką pt.: "Przygody kapryśnej księżniczki". Księżniczka Gwiazdeczka miła, uczynna, pracowita, ukochana córeczka tatusia króla, za sprawą cukierka niegrzeczności, podarowanego przez podstępną i złą wiedźmę, zmieniła się w niegrzeczną dziewczynkę. Gwiazdeczka staje się rozkapryszona i złośliwa. Obraża swojego najlepszego przyjaciela Smoka. Przestaje dbać o ukochane kwiaty. Odstrasza ptaki, które codziennie umilały jej dzień. Była niemiła nawet dla taty króla i nie przejęła się losem zamienionego w węża - ukochanego księcia. Dzieci pełne emocji reagowały na niegrzeczne zachowanie księżniczki. Humorystyczne sceny rozbawiły dzieci i wywoływały szczery śmiech. Dzieci pomogły odczarować Gwiazdeczkę  magicznym zaklęciem "Abrakadabra królewno zmień się ....". Bajka oczywiście zakończyła się szczęśliwie i królewna z ukochanym księciem udała się na bal.

Elżbieta Miętka