Akcja #Sprzątamy dla Polski -Smoki, Motylki, Skrzaty i Słoneczka

rok temu

Dnia 4 października 2023 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w VI edycji ogólnopolskiej akcji sprzątania terenów zielonych zorganizowanej przez Fundację Sprzątamy dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Z  naszej ,,Niezapominajki" udział w akcji wzięły cztery  grupy - SMOKI, MOTYLKI, SKRZATY i SŁONECZKA . We środę przedszkolaki  wyposażone w gumowe rękawiczki oraz worki na śmieci, wyruszyły wraz ze swoimi Paniami , aby posprzątać śmieci znajdujące się na chodnikach, trawnikach, skwerach znajdujących się w pobliżu przedszkola.

Dzieci od najmłodszych lat wykazują się ogromną wiedzą na temat, jak należy dbać o przyrodę. Wiedzą, że miejsce śmieci jest w odpowiednim koszu, a nie na ulicy. Przedszkolaki bardzo się zaangażowały, aby posprzątać teren wokół ich ukochanego przedszkola i podczas akcji udało się im uzbierać aż 7 worków śmieci, które zostaną zabrane przez lokalną firmę zajmującą się utrzymaniem porządku na terenie naszego miasta.

Anna Bartosz