Dzień Jabłka u Skrzatów

rok temu

W miniony czwartek 28 września 2023r. dzieci z grupy SKRZATY powitała w holu piękna dekoracja z ekspozycją rumianych jabłek i ogromnym czerwonym jabłkiem z wyciętym otworem do robienia zdjęć. Od razu zrobiło się jesiennie ... ale tak na wesoło.

W sali w kąciku przyrody ułożyliśmy wystawę różnych gatunków jabłek, soków jabłkowych i marmolad. Wspólnie rozmawialiśmy na temat: Co można zrobić z jabłek. Dzililiśmy się wiadomościami jak robi się sok jabłkowy, marmoladę, mus i jabłkowe czipsy. Wspólnie zrobiliśmy do słoika jabłkowy kompot (skosztujemy go zimą). Przy piosence pt. Małe czerwone jabłuszko, wesoło tańczyliśmy. Dużo frajdy sprawiło nam przeliczenie jabłek w koszyku i segregowanie ichwedług koloru i wielkości.

Na koniec zajęć zajęliśmy się wydzieranką z papieru kolorowego, a tematem pracy było oczywiście JABŁKO.

Powrócimy do tematu jabłek, gdy na podwieczorek będzie kiedyś szarlotka, a tego sobie dzieci życzyły.

Małgorzata Szybowska-Korus