Spotkanie z Panem Geologiem - Motylki

rok temu

27 września w ramach cyklu spotkań - Poznajemy ciekawe zawody, Motylki gościły Pana Tadeusza, który z zawodu jest geologiem i zgodził się opowiedzieć dzieciom o swojej fascynującej pracy. Pan Tadeusz, Dziadek Daniela z naszej grupy, wytłumaczył dzieciom na czym polega praca geologa oraz jakie narzędzia potrzebne są w jego zawodzie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat budowy Ziemi, jej historii oraz skarbów jakie w sobie kryje. Okazało się, że specjalnością, a zarazem pasją Pana Tadeusza jest między innymi nauka o minerałach. Z wielką łatwością wymieniał nazwy i opowiadał o wszystkich przyniesionych ze sobą eksponatach. Podczas spotkania dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć i dotknąć wielu ciekawych okazów minerałów i skamielin, które Pan Tadeusz przyniósł ze sobą. Oglądane skarby Ziemi wzbudzały u dzieci okrzyki zachwytu. Spotkanie z Panem geologiem było bardzo ciekawym wydarzeniem dla Motylków, które po raz kolejny miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o otaczającym je świecie.

Bardzo dziękujemy Panu Tadeuszowi za zaangażowanie i zainteresowanie dzieci swoim zawodem.

Sylwia Hładio-Wąs