Rodzinny Festyn.

rok temu

Od wielu lat, na początku czerwca w Niezapominajce organizujemy festyn rodzinny, na którym spotykamy się z rodzicami i rodzeństwem naszych przedszkolaków.
Tego dnia również bawią się z nami absolwenci przedszkola, którzy z wielką przyjemnością wracają do nas i wspominają chwile spędzone w Niezapominajce.

W tym roku dla przedszkolaków i gości czekało wiele atrakcji. Festyn rozpoczął się od spotkania i rozmowy z funkcjonariuszami straży pożarnej.
Na plac wjechał wóz strażacki, któremu dzieci mogły przyjrzeć się z bliska. Strażacy pokazali jak działa wąż strażacki i nie zabrakło chętnych do pomocy w jego użyciu.

Na festynie zjawili się artyści z grupy Cyrkowe Życie, którzy zabawiali wszystkich uczestników spotkania.
Po ogrodzie spacerował Cyrkowiec, który pokazywał różne sztuczki również z użyciem ognia.

Alejkami na szczudłach poruszała się animatorka, która robiła wielkie bańki mydlane.

Dorośli i dzieci mogli wziąć udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem różnych akcesoriów, np.: kolorowej chusty animacyjnej.

Animatorka rozdawała kotki, pieski, zajączki, serduszka , kwiatki wyczarowane z długich, kolorowych baloników.

W sali Słoneczek można było wykonać różne cyrkowe sztuczki, żonglować piłeczkami, rozkręcać plastikowe talerzyki, dowiedzieć się na czym polega Diabolo czyli zręcznościowa zabawa pochodząca z Chin wymyślona 2000 lat p.n.e., polegająca na obracaniu za pomocą dwóch kijków połączonych sznurkiem zabawki w kształcie klepsydry.
Nie brakło chętnych do zabawy Diabelskimi kijkami służącymi do pokazów z zakresu żonglerki.

W sali Smoków dzieci malowały kubki, które zabierały ze sobą do domu na pamiątkę.

Mamy malowały twarze chętnych dzieci.

W holu przedszkola stały stoliki, które uginały się od ciast, ciasteczek, babeczek, słonych przekąsek, owoców, napojów. Ten tzw. szwedzki stół pomogli przygotować rodzice.
Uczestnicy zabawy chętnie  kosztowali wszystkie smakołyki.

Wszyscy doskonale się bawili, chętnie korzystali z atrakcji i po skończonym festynie zadowoleni, z uśmiechem wracali do domu.

Jeszcze raz dziękujemy osobom, którzy włączyły się w przygotowanie, organizację festynu i już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny. Za rok!

Grupa cyrkowa opłacona z funduszy RR.