Cała Polska Czyta Dzieciom - Smoki

rok temu

Głośne czytanie dzieciom  jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.

16 maja W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedził naszą grupę pan Robert, tata Amelii. Pan Robert wybrał do czytania bardzo ciekawą książkę pt. Plotki o zwierzętach, autorem której jest Marcin Kostrzyński /przyrodnik, który od wielu lat obserwuje zwierzęta w ich naturalnym środowisku/. Nasz Gość wybrał książkę, która zdobyła główną nagrodę w konkursie Świat Przyjazny Dziecku /KOPD/.  Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów, które są szczególnie cenne i wartościowe dla dzieci oraz ich rozwoju społecznego, poznawczego czy emocjonalnego.
Głównym zadaniem książki jest obalenie powszechnych, dziwnych, czasem zabawnych, ale niekiedy także krzywdzących mitów na temat biologii zwierząt, ich cech i zachowań. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu zwierząt i zadawały dużo pytań, na które chętnie odpowiadał pan Robert. Bardzo dziękujemy panu Robertowi za poświęcony czas i ciekawą lekturę.

Danuta Nowak