Wizyta Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w grupie Misiów i Zająców.

rok temu

Misie i Zające miały zaszczyt gościć pupili z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które zajmuje się opieką i chronieniem wszystkich gatunków zwierząt. Głównymi celami są: kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt, działanie na rzecz właściwego i humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz zapewnienia im niezbędnych warunków bytowania oraz krzewienie wśród społeczeństwa idei ochrony przyrody oraz środowiska, a zwłaszcza świata zwierząt. Misie i Zające dowiedziały się jak działa KTOZ, w jaki sposób udzielana jest pomoc zwierzętom, jakie przyrządy służą do złapania zwierząt, aby nie stała im się żadna krzywda i jak należy dbać o zwierzęta, jak się nimi opiekować. Goście tłumaczyli przedszkolakom, że zwierzę to nie jest rzecz i gdy się znudzi nie można go oddać z powrotem do sklepu. Dlatego ważne jest, aby decyzja o posiadaniu zwierzątka w domu była świadoma i przemyślana. Dzieci podarowały podopiecznym KTOZ karmy dla zwierząt, puszki z jedzeniem, koce i inne potrzebne rzeczy dla piesków i kotków. Misie i Zające miały też możliwość poznania dwóch piesków, które okazały się bardzo przyjazne i pozwoliły się pogłaskać i poprzytulać. :)

Karolina Olszańska