Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego.

rok temu

Dnia 24.04.23r Misie i Zajączki były w Muzeum Przyrodniczym znajdującym się przy ulicy Św. Sebastiana.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wystawy akwarystycznej złożonej z 18 dużych akwariów z rybkami z różnych części świata.

Dzieci mogły obserwować żywe jaszczurki, pająki i patyczaki. Te ostatnie cieszyły się dużym zainteresowaniem przedszkolaków, które dzięki uprzejmości pana przewodnika mogły wziąć te ciekawe zwierzątka do ręki.

Duże poruszenie wywołał jedyny na świecie egzemplarz nosorożca włochatego. Zachował się kompletny, kości, ale i części miękkie - skóra, mięśnie, jak i część wnętrzności są oryginalne. Nosorożec został znaleziony w 1930 r. w kopalni głębinowej w Staruni (obecnie teren Ukrainy), gdzie spędził ok. 40 tys. lat. Zakonserwował go wosk i sól kamienna.

Dzieci oglądały również kości mamuta, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego, szkielet anakondy.

Byliśmy w tropikalnym lesie, w którym jest bardzo dużo egzotycznych roślin, w tym mięsożernych.

Poza tym w Muzeum Przyrodniczym zobaczyliśmy dużą nieożywioną ekspozycję z fauną i florą.
Z bliska mogliśmy zobaczyć m.in.: kozice, świstaki, pingwiny ,orły węże, krokodyle, kraby i inne morskie zwierzęta.

Po powrocie do przedszkola rozmawialiśmy na temat wycieczki, dzieliliśmy się wrażeniami.
Dzieci wykonały kolorowe rysunki przedstawiające przyrodę. Znajdowały się na nich różne rośliny i zwierzęta.