Wycieczka do Manufaktury cukierków

rok temu

Przedszkolaki z grupy III i VI odwiedziły  we wtorek 25 kwietnia najmniejszą na świecie Fabrykę Cukierków CIUCIU Cukier Artist. Jest to miejsce kolorowe, przyjemne, słodkie i pachnące, po brzegi wypełnione słodkościami, czyli uczta dla wszystkich zmysłów. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których miały okazję poznać cały proces ręcznego wykonywania słodkości - od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów. Dzieci mogły się przekonać, że robienie cukierków to prawdziwa sztuka. Łakocie w CiuCiu Cukier Artist nie tylko wyglądają kolorowo i pięknie, ale również niesamowicie smakują. Słodycze produkowane są w sposób tradycyjny, bez użycia maszyn. Receptura ręcznego wyrabiana zaczerpnięta została z XVII i XVIII wiecznych małych manufaktur, gdzie używano takiej technologii produkcji. Po pokazie każdy mógł  spróbować zrobionych ręcznie cukierków, które powstają z naturalnych barwników. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało rożek z karmelowymi cukierkami na pamiątkę pobytu w tym słodkim miejscu.

Danuta Nowak

Małgorzata Szybowska-Korus