Nasze przedszkole

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

Janusz Korczak

Samorządowe Przedszkole Nr 139 leży w centrum Krakowa, otoczone zielenią w miejscu bezpiecznym, odległym od miejskiego hałasu.
Budynek przedszkolny jest parterowy, otoczony
z każdej strony ogrodem. Sale w których przebywają dzieci są duże, jasne, bardzo dobrze wyposażone w nowe meble, sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz zabawki. W ogrodzie jest dużo zieleni, a także ciekawy, kolorowy i funkcjonalny sprzęt do ćwiczeń i zabaw ruchowych.

Wizja

Dobra współpraca z rodzicami.Twórczy i kreatywny nauczyciel.Dzieci opuszczające przedszkole rozpoznawalne w środowisku lokalnym. Programy dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Dobrze wyposażony plac zabaw. Precyzyjny system praw i obowiązków. Zaufanie i partnerstwo.  Pielęgnowanie tradycji przedszkola. Swobodna realizacja dziecięcych  pomysłow.

Misja

Wzmacniamy wiarę dziecka we własne siły i możliwości oraz zapewniamy mu osiągnięcie sukcesu. Jesteśmy po to, aby wykorzystując naturalną potrzebę działania dziecka stwarzać takie sytuacje, które wyzwolą jego przeżycia i skłonią do kreatywnego ich wyrażania. Zmierzamy do tego, aby dziecko było świadomym i wrażliwym odbiorcą oraz twórcą sztuki. Pragniemy, aby tworzenie dawało naszemu przedszkolakowi radość i nauczyło go twórczo myśleć i działać w przyszłości.

Nauczyciele mają wypracowane metody pracy zarówno z dzieckiem zdolnym jak i z dzieckiem z trudnościami. Stosują indywidualne metody i zróżnicowany stopień trudności zadań wykonywanych przez dzieci, dostosowany do jego zainteresowań i umiejętności.